Miranda Kerr: Facebook neden fikirleri çalmak zorunda?

İnternetin olmadığı ve yeni doğduğu çağlarda magazin basınında ve medyada itibar sahibi olanlar genelde ağır sanayi kollarında yer alan adamlar oluyordu. Fakat çağ artık internet çağı. Ekonomi dergilerinin ve gazetelerdeki ekonomi sayfalarının gündemini artık Silicon Vadisinin Ceoları belirliyor.  Artık bu gündem belirleme faslı magazin sayfalarına da taştı. Snapchat’in kurucusu ve Ceosu Evan Spiegel uzun bir süredir dünyanın en popüler mankenlerinden Miranda Kerr ile birlikte. Eskiden sevgilileri hiç anlamadıkları bir alanda iş yapan mankenler sevgililerin işlerine dair bir yorumda bulunamıyordu. Fakat artık herkes tarafından erişilen işlere ev sahipliği yapan Silicon Vadisi zenginlerinin sevgilileri yorum yapabiliyor. Bunlardan biri de Miranda Kerr.

Facebook geçen yaz bir Snapchat icadı olan 12 saat içinde otomatikman silinen hikaye video özelliğini instagram’a kopyaladı. Bu özellik artık Facebook’a da geldi. Facebook bir Snapchat özelliğini İnstagram’a kopyalamakla kalmadı, aynı zamanda Messenger’a ve Facebook’a da kopyaladı.

Bu özellikleri kopyalamasına en çok isyan edenlerden biri Snapchat kurucusu ve Ceosu Evan Spiegel’in sevgilisi Miranda Kerr. Miranda Kerr The Times’a verdiği röportaj da “Özgün olamazlar mı? Yeni fikirler bulamazlar mı? Doğrudan birşeyi kopyalıyorsunuz! inanılmaz. Facebook yöneticileri geceleri rahat uyuyabiliyor mu?” dedi. Köpekbalığı Kapitalizminin doğasına hoş geldin Miranda Kerr.

Snapchat borsaya açılma hazırlıkları yapıyor. SEC’e gönderdiği halka arz dökümanında kendisini en büyük tehdit olarak Facebook’u görüyor. İnstagram Snapchat’in özelliğini kopyaladığından beri Snapchat’in yeni üye kazanımlarında ciddi bir düşüş var. Snapchat’in yatırımcıların ilgisini çekmesi için bir gözlük donanımından daha fazla yeniliklere ihtiyacı var.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s